“קשר זוגי חשוב כמו לשלם ארנונה – אחרת ינתקו אותי” – כתבה ופודקאסט באתר מאקו – חתונה ממבט ראשון

הסדקים הראשונים בין מנור לבן צצו כבר בירח הדבש, והעמיקו עוד יותר בחיפוש הדירה המשותפת. מנור כיוונה ליפו, בן התבצר בראשון לציון ומכאן ההתלהבות של שניהם דעכה מעט. בפודקאסט "חתונה ממבט ראשון", צוקית אשכולי ומתי וינברג מנסים להבין – האם השניים יצליחו לגשר על הבדלי הטמפרמנט בדרך לזוגיות אמיתית ביניהם?

כל מי שצפה בפרקים האחרונים של “חתונה ממבט ראשון”, יודע שהקשר בין מנור לבן מתבסס בראש ובראשונה על השלמה בין האנרגיות שלהם. היא בעלת מרץ – הוא המופנם, ובהתחלה נראה שהחיבור ביניהם מושלם. אבל הזוגיות שנפתחה בחתונה מרגשת, החלה להיתקל בקשיים לאורך הדרך, וכשסוגיית חיפוש הדירה עלתה על הפרק, נראה שאף אחד מהצדדים לא מתפשר. מנור דחפה לכיוון יפו, בן התבצר בראשון לציון, וכך היינו עדים לוויכוח שהציף ביניהם את המשקעים.

עד שנגלה מה עלה בגורל דרמת הנדל”ן שלהם (רביעי אחרי החדשות, קשת 12), יובל פגי ועידו פורת שוחחו בפודקאסט “חתונה ממבט ראשון” עם צוקית אשכולי, בוגרת העונה השנייה ומתי וינברג, מטפל זוגי ואישי, על האירועים שמנור ובן חוו מאז החתונה. “אני קצת מזדהה”, הודתה צוקית שחוותה גם כן פערי אנרגיות עם ההתאמה שלה בתכנית, דודו כהן. “זה מאוד קשה לעשות התאמה ברמה כזאת. בדרך כלל הבעיה של אנשים בעלי אנרגיה גבוהה היא לא עם אלה שיש להם אנרגיות נמוכות, אלא הבעיה היא של אנשים שיש להם אנרגיות נמוכות להכיל ולקבל אנרגיות גבוהות. קשה לראות את מנור ובן בשלב הזה”.

ואכן, אפשר לראות איך מאז החזרה לשגרה מירח הדבש, משהו במנור נכבה מעט. “הייתה לי תובנה עכשיו”, אמרה צוקית, “גם אם האנרגיה שונה כל כך – זאת לא הבעיה, העניין הוא אם האדם אוהב את האנרגיה הגבוהה. יכול להיות שבן הוא באמת רגוע אבל מדהים אותו אנשים כאלה, אבל הוא נרתע מהם אז כנראה שזה לא מתאים. הוא צריך לאהוב את כל הבלגן של מנור. יש להם עוד הרבה עבודה”. 

מתי מצידו, ניסה לאמוד את הבדלי האופי בין השניים, וטען שכדי שמנור ובן יצליחו לייצב את הקשר מחדש, נדרשת מהם מיומנות מסוימת ושינוי בדפוס מחשבה. “קשר זוגי צריך להיות ווין ווין. בן אוחז בפאניקה כל הזמן ומנור לעומתו מונעת מעצמה חלק מהדברים. צריך לתקשר בבית, להבין שקשר זוגי זה חשוב כמו שאני צריך לשלם ארנונה אחרת ינתקו אותי”.

בנוסף, צוקית סבורה שפערי האנרגיות בין השתיים הוא לא הבעיה המרכזית אותה הזוג צריך לפתור ומאמינה שהם עדיין לא אמרו את המילה האחרונה. “מנור באה להיות כלה ביום חתונתה בלי חתן מולה. היא רוצה שהוא יתלהב מזה שהיא מתלהבת, וזו ציפייה מאוד גבוהה לסיטואציה הזאת. כי יש מישהו שאולי מרגיש אחרת לגמרי, והוא לא צריך להיות כמו שהיא רוצה שהוא יהיה”.

קישור למקור פרסום הכתבה ולהאזנה לפודקאסט

דילוג לתוכן